Kdo jsme

Skupina vznikla původně jako trio jen s basou a bicími. V první sestavě hráli s Bharatou Petr Tichý na basu a Emil Heyrovský na tabla a perkuse. Emila časem vystřídal Marián Petržela na bicí a na kytaru se přidal Jaroslav Friedl. Posledním přibyvším do kapely byl hráč na klávesové nástroje Vít Pospíšil. V této sestavě fungovala skupina Rajnošek B.and od roku 2006.

V roce 2008 přichází Martin Kapusník na basu a basovou kytaru. V této sestavě (Friedl, Pospíšil, Kapusník a Petržela) natáčíme naše první demo CD.

Od roku 2010 pak v kapele nadále působí Petr Dvorský na basu a Otto Hejnic na bicí. V této sestavě natáčí skupina Rajnošek B.and své první ryze autorské CD For You.

Skupina své CD pokřtila 28.20.2013 v JazzDocku.

Po roce pak skupinu opouští klávesista Vít Pospíšil, Rajnošek B.and zůstává pouze kvartetem. Tato proměna je doprovázena zásadní změnou zvuku kapely a částečně jejho směřování. Místo hraní vlastních skladeb se Bharata Rajnošek vydává obtížnou cestou hledání nové hudby v kompozicích cizích.

Aktuálně se skupina zabývá paralelně čtyřmi rozdílnými projekty:
1) předěláváním známých i méně známých světových jazzových standartů
2) hledáním nové jazzové podoby známých ČESKÝCH skladeb. Například Jaroslava Uhlíře, Karla Hašlera a dalších.
3) písně Michaela Jacksona předělané do původních Jazzových aranžmá
4) vlastní autorskou tvorbou – skladbami Bharaty Rajnoška

V nedávné době byl dokončen program Rajnošek B.and plays songs of Michael Jackson, který byl s velkým úspěchem prezentován 23.8.2015 v jazzdocku.


Členové kapely


team-member

Bharata Rajnošek

Multiinstrumentalista
team-member

Otto Hejnic

Drums
team-member

Jaroslav Friedl

Kytara
team-member

Petr Dvorský

Kontrabas