Hraji na zcela rozdílné dechové nástroje. Možná vás bude zajímat, jaké nástroje používám a proč.

Flétna
Hraji na celostříbrné tělo flétny značky Yamaha 471 s otevřenou (french) mechanikou v kombinaci s celostříbrnou handmade hlavicí Oleg.
U Yamahy mi vyhovuje pevnější konstrukce nástroje, french pak přidává flétně na dynamice a barvě. Hlavice Oleg je fantastická, výjimečná, všude se ozývá a dobře ladí. Koupil jsem ji od Andy Shepparda.

Sopránsaxofon
Hraji na sopránsaxofon Selmer Mark 6, který jsem koupil v roce 2012 od Franty Kopa. Hubici používám handmade Morgan Jazz 7, ligaturu Borgani flexitone a plátky Vandoren Classic Blue 2,5. U Selmera je přirozeně dobrý zvuk a velká flexibilita v barvě tónu. To u svojí sopránky nalézám, proto na ni hraji.

Altsaxofon
Hraji na altsaxofon vyrobený ve Francii, Selmer Balanced Action, koupený v Austrálii. Hubici používám Morgan Jazz handmade 8M, plátky Vandoren Classic Blue 2,5, nebo Gonzales Classic 2,5, nebo V12 2,5. Jedna z nejkrásnějších barev zvuku nástrojů altek, na jaký jsem kdy hrál. Zvlášť piano je dokonalé. Prostě Paul Desmond.

Tenorsaxofon
Dovezený z J.A.R., Selmer Mark VI, hubice Morgan Excalibur 8M. Plátky: Vandoren Classic Blue 2,5, nebo Gonzales Classic 2,5. Prostě tenor mark VI. Bez fis.

Barytonsaxofon
Buescher, hubice Theo Wanne Durga 8*, plátky Vandoren Classic Blue 2,5.
Úžasný nástroj, pouze do Bb, ovšem naprosto úchvatná barva tónu, možná díky mimořádně širokému korpusu.

Klarinet
SML Mariguax Paris, hubice Morgan RM-28, plátky Vandoren Classic Blue 3.

Basklarinet
Selmer, hubice Selmer C*, plátky Vandoren Classic Blue 3. Bohužel na něj nemám tolik času, kolik bych chtěl.

Trubka
Bach 37*, Harrelson Bravura, nátrubky: GR mouthpiece 3HC*, 3MS, Levitin 4Solo, Střídám Bachovku s Harrelsonem. Bachovka je klasická 37 s hvězdou, čili odlehčený korpus. Říká se, že to jsou lepší trubky na jazz. Možná ano. Někdy hraju na pozlacenou, na zakázku vyrobenou Americkou trubku Harrelson, což je taková lehčí a levnější verze Monetta. Má mimořádně hezký tón. Ale někdy se vracím rád k Bachovi.

Křídlovka
Scodwell (goldbrass), nátrubek Wick 4. Naprosto geniální nástroj, který jsem koupil od leadera Goldenbigbandu Prague Zbyňka Bartoše. Téměř dokonalý.

single-image
single-image
single-image
single-image
single-image
single-image
single-image
single-image
single-image